Sadzonki, cebulki krokusów 200 szt

Krokusy są niezwykle popularnymi roślinami, przez wiele osób uważanymi za zwiastun wiosny, jednak niektóre odmiany występują również jesienią. Ich wyjątkowe barwy oraz oryginalna uroda sprawiają, że krokusy będą wspaniale prezentowały się w każdym ogrodzie, pięknie go przyozdabiając. Ogród wypełniony kwitnącymi krokusami zamieni się w magiczne miejsce, w którym spędzanie czasu stanie się zdecydowanie przyjemniejsze. Na stronie sklep.cebulekwiatowe.pl znajduje się szeroki wybór najpiękniejszych sadzonek krokusów, które wspaniale dopełnią panującą w ogrodzie aranżację.

Cebulki krokusów
obrazek prezentujacy

Krokus botaniczny - czym się charakteryzuje?

Krokus botaniczny należy do rodziny kosaćcowatych oraz liczy ponad sto gatunków. W wyniku krzyżowania roślin powstało ich wiele odmian. To właśnie od nich wywodzą się wszystkie odmiany hodowlane, które zachwycają w swojej wyjątkowej, pięknej postaci. Ich subtelne barwy oraz niezwykła estetyka sprawią, że rośliny podziwia się z przyjemnością, a spędzanie wypełnionego nimi ogrodu staje się jeszcze przyjemniejsze. Co ciekawe, ojczyzną dziko rosnących kroksów jest południowa oraz środkowa Europa, a także północna Afryka, zachodnie Chiny i Bliski Wschód.

Termin sadzenia krokusów

Krokusy najlepiej prezentują się w dużych grupach, a okres ich sadzenia przypada na jesień. Najlepszym miesiącem do ich posadzenia jest wrzesień, ale można to zrobić także w październiku. Warto wybierać słoneczne stanowiska, z próchniczą oraz przepuszczalną glebą. Ich bulwki należy zakopać na głębokość od 6 do 8 cm, a rabatę wyściółkować niewielką ilością kory lub torfu, co zapobiegnie powstawaniu chwastów. Wiosną warto stosować małe ilości nawozów mineralnych, dzięki którym rośliny będą się prawidłowo rozwijały.

Gdzie kupić cebulki krokusów?

Decydując się na zaaranżowanie swojego ogrodu krokusami, warto skorzystać z oferty zaufanej strony, jaką niewątpliwie jest sklep.cebulekwiatowe.pl. Wśród proponowanych w nim roślin, znajdą Państwo najpiękniejsze krokusy w atrakcyjnych cenach. Co więcej, korzystając z oferty sklepu, można również liczyć na uzyskanie profesjonalnych porad dotyczących pielęgnacji wybranych krokusów. Pracownicy doradzą również wybór konkretnych roślin, co z pewnością ułatwi podjęcie optymalnej decyzji zakupowej.