Sadzonki, cebulki lilii himalajskiej

Ogród to jedno z najważniejszych miejsc w całym domu. Latem zachwyca mnogością kolorowych kwiatów, świetnie nadaje się także jako miejsce odpoczynku oraz relaksu. W przydomowych ogródkach można znaleźć wiele roślin. Jedną z nich jest lilia himalajska, która zachwyca swoimi kwiatami na początku czerwca. Dostępne w naszym sklepie rośliny są dość łatwe w uprawie, ważne jednak, aby zapoznać się z wymaganiami oraz warunkami, w jakich powinna być ona uprawiana. Ten piękny kwiat z pewnością upiększy każdy ogród.

Cebulki lilii himalajskiej
obrazek prezentujacy

Dlaczego warto posadzić sadzonki lilii himalajskiej?

Lilia himalajska to kwiat łatwy w uprawie. Sadząc go, można spodziewać się wyrośnięcia rośliny, która może mieć nawet 4 metry wysokości. Wczesną wiosną roślina wypuszcza duże, zielone, mięsiste, szerokie, sercowate liście. Tworzą one nad ziemią piękną rozetę, która jest bardzo gęsta. Latem lilia wypuszcza piękny, kolorowy kwiatostan, który zachwyci nawet najbardziej wymagających ogrodników. Najczęściej można spotkać kwiaty bordowo-białe. Wydzielają one bardzo intensywny i jednocześnie ładny zapach.

Lilia himalajska — uprawa

Największą zaletą lilii himalajskiej jest to, że jej cebulki można sadzić niemal w każdym podłożu. Trzeba przy tym jednak zadbać o prawidłową strukturę oraz drenaż. Podłoże, w którym sadzi się cebulki, powinno być wilgotne, jednak nie za bardzo. Lilia himalajska lubi stanowiska nasłonecznione oraz półcienie. Bardzo dobrze wyrastają w glebach próchnicznych o odczynie lekko kwaśnym. Lilia wypuszcza pędy wiosną, a latem pojawiają się pierwsze kwiaty. Roślin tych nie należy przesadzać, można to robić tylko w przypadku dużego zagęszczenia.

Lilia himalajska cebulki — sklep

W naszym sklepie można znaleźć wiele sadzonek lilii himalajskiej o różnych odcieniach kwiatów. Są one często wybierane i chwalone przez klientów, przede wszystkim ze względu na łatwość w uprawie oraz piękny, kolorowy kwiatostan, który upiększy każdy ogród. Ich cena nie jest zbyt wysoka, a kupując te cebulki, można być pewnym, że latem w ogrodzie zrobi się dużo ładniej. Warto także zastanowić się nad kupnem odmian nie pachnących, które jako kwiaty cięte będą pięknie prezentowały się wewnątrz domu.