Sadzonki, cebulki lilii martagon złotogłów Paradalinum

Lilia martagon złotogłów Paradalinum to wieloletnia roślina cebulkowa, która gości w wielu polskich ogrodach. Jej popularność nie jest przypadkowa. Uwielbiana jest ona za swój zachwycający wygląd i łatwość w uprawie. Cebulki tej rośliny można posadzić niemal w każdym podłożu. Wystarczy zadbać o odpowiedni drenaż i strukturę. Należy pamiętać, że ziemia pod lilie martagon złotogłów Paradalinum nie może być ani zbyt sucha, ani intensywnie zalana. Powinna być po prostu wilgotna i regularnie podlewana.

Cebulki lilii martagon złotogłów Paradalinum
obrazek prezentujacy

Czym wyróżnia się lilia martagon złotogłów?

Lilia martagon złotogłów Paradalinum cieszy się bardzo dużą popularnością. Wynika to z faktu, iż zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kwiatów ogrodowych. Posiada ona ulistnione, nierozgałęzione łodygi i piękne kwiaty o czerwono-pomarańczowym zabarwieniu. Lilia martagon złotogłów ma właściwości mrozoodporne i świetnie radzi sobie w różnych warunkach. Może być uprawiana zarówno na rabatach, jak i w donicach. Często stanowi efektowną ozdobę balkonów i tarasów. Jej piękne kwiaty przykuwają wzrok i zachwycają nie tylko miłośników ogrodnictwa.

Kiedy sadzić lilie martagon?

Lilię martagon złotogłów Paradalinum sadzi się w okresie jesiennym - zwykle pod koniec września lub na początku października. Najlepiej umieścić ją na głębokości 10 cm w żyznej, wilgotnej glebie. Lilia martagon złotogłów najbardziej lubi stanowiska dobrze nasłonecznione, dlatego nie zaleca się sadzenia jej w miejscach zacienionych. Ponadto należy pamiętać, że roślina ta wymaga regularnego podlewania. W okresie wiosennym warto również zasilać ją nawozami do kwitnących roślin, aby móc podziwiać jej piękny kwiatostan.

Lilia złotogłów cebulki - sklep

Cebulki lilii martagon złotogłów Paradalinum można kupić w niektórych sklepach ogrodniczych. Najlepiej zamówić je u sprawdzonych sprzedawców, którzy działają na rynku od lat i cieszą się dobrymi opiniami klientów. Jednym z najlepszych sklepów, w których można kupić cebulki lilii martagon złotogłów, jest Florio. Firma ta posiada w swojej ofercie wyłącznie wysokiej jakości sadzonki i cebule kwiatowe.